درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریکپنجره يکی از عوامل مهم اتلاف انرژی در ساختمان هاست ، اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومينيومی بسيار کمتر از پنجره های آهنی است . اما به دليل ضريب انتقال حرارت بالا در آلومينيوم علاوه بر دوجداره بودن شيشه ها ، دوجداره نموده پروفیل آلومینیومی از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل نیز انجام می شود و این روش باعث کاهش انتقال حرارت ميباشد. پلی آمید خواص مکانيکی خود را در حرارتهای بالا و نیز در برابر مواد شيميايی، آب و اشعه حفظ میکند. درب و پنجره های آلومينيومی به دو صورت ساده و ترمال بريک ارايه می شوند. فرآيند استفاده از ترمال بريک، جلوگيری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. پروفيلهای سيستم ترمال بريک از دو مقطع پروفيل آلومينيومی مجزا که به وسيله تيغه های پلی آميد به هم متصل می گردند، تشکيل شده اند. تيغه های پلی آميد مانع انتقال حرارت از يک سطح به سطح ديگر می شود. در این پنجره ها وجود لایه پلاستیکی بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت، شکست به وجود می آورد، کلمه ترمال بريک یعنی شکست حرارتی از همانجا ریشه میگیرد.

بالا بودن استحکام، مقاومت در برابر مواد شيميايی ، مقاومت در برابر اشعه UV و طول عمر بالا از مزايای تيغه های پلی آميد می باشد.

طی آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازمان بهينه سازی مصرف سوخت ، بطور متوسط 10 % سطح خارجی ساختمان را پنجره و 70 % از سطح هر پنجره را شيشه و مابقی را پروفيل تشکيل می دهد. در صورت استفاده از سيستم ترمال بريک، درب و پنجره ها 38 % کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32 % کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما ، 28 % کاهش مصرف سوخت ، 20 % کاهش هزينه در سرمايه گذاری اولیه تاسيسات و به ميزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگيری میشود.